dnes, sobota 20. 4. 2024
zamračené, dosť čerstvý južný vietor
vietorJ, 6.04m/s

logo Preventívna Aktivita - Dodržiavanie kľúčových preventívnych opatrení v boji proti ochoreniu COVID – 19 konaná dňa 08.07.2020.

správa z preventívnej aktivity

Názov preventívnej aktivity

Miesto a dátum konania:

Obecný úrad Vechec, 08.07.2020

Začiatok aktivity:

Účastníci (počet ľudí)

Koniec aktivity:

Účel preventívnej aktivity:

Aktivita bola zameraná na súčinnosť a spoluprácu s pomáhajúcimi profesiami, ktoré pôsobia v našej obci, ohľadom predchádzania šírenia nákazy novým koronavírusom a mapovanie občanov MRK prichádzajúcich z rizikových krajín.

Pozvaní hostia (experti, zástupcovia inštitúcií a pod.).

Asistentka podpory zdravia, Komunitní pracovníci z KC Vechec a MOPS Vechec

Cieľ a priebeh skupinovej/preventívnej aktivity:

Dňa 08.07.2020 sme zorganizovali preventívnu aktivitu pod názvom „Dodržiavanie kľúčových preventívnych opatrení v boji proti ochoreniu COVID – 19“. Na túto aktivitu sme pozvali pracovníkov Komunitného centra, asistentku  podpory zdravia a pracovníkov miestnej občianskej poriadkovej služby.

Cieľom aktivity bolo spojiť menované pomáhajúce profesie a spolupracovať v rámci predchádzania šírenia ochorenia COVID – 19. Našou dôležitou činnosťou by malo byť vyhľadávanie a evidovanie občanov MRK, najmä vracajúcich sa zo zahraničia a hlavne z rizikových krajín, kde sa COVID – 19 vyskytuje. Naďalej šíriť osvetu v našej rómskej komunite o preventívnych opatreniach: v priestoroch interiérov budov a v prostriedkoch verejnej dopravy mať pokrytie  horných dýchacích ciest (nos, ústa) ako je napr. rúško, šál, šatka a dodržiavanie dostatočného sociálneho odstupu.

Záver skupinovej aktivity (zhodnotenie prínosu, splnenie účelu):

Pre účastníkov prednášky sme usporiadali posedenie s občerstvením. S pomáhajúcimi profesiami pôsobiacimi v našej obci spolupracujeme stále a aj do budúcna sme sa dohodli na vzájomnej spolupráci v rámci predchádzania šírenia ochorenia COVID – 19.

Vytvorené: 17. 7. 2020
Posledná aktualizácia: 17. 7. 2020 11:24