dnes, štvrtok 28. 3. 2024
mierny dážď, čerstvý juhozápadný vietor
vietorJZ, 8m/s

Vyhlásenie Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny vo Vranove nad Topľou

Vyhlásenie Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny vo Vranove nad Topľou  1 V zmysle záverov Ústredného krízového štábu a s vyhlásením „mimoriadnej situácie“ na celom území SR odo dňa 12.03.2020 prijíma Úrad práce sociálnych vecí a rodiny vo Vranove nad Topľou opatrenia, ktorých cieľom je predísť šíreniu vírusu, prípadne spomaliť jeho postup v čo najväčšej možnej miere:

a) klientom, ktorí majú určený kontakt na úrade v čase od 12.03.2020  sa všetky termíny na úradoch práce rušia až do odvolania. Nový termín bude oznámený.

b) žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, ktoré si budú chcieť podať klienti osobne na úrade práce sa budú posudzovať za osobne podané,  aj keď budú podané prostredníctvom e-mailu alebo poštou v lehote do 7 dni  odo dňa skončenia zamestnania.

Rovnaký postup  platí  aj pre  žiadosti o poskytnutie pomoci v hmotnej núdzi,  štátnych sociálnych dávok a peňažných príspevkov na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia

c) nepredloženie dohody o vykonaní práce a rozhodných dokladov pre vedenie v evidencii uchádzačov o zamestnanie, vrátane dokladov o dočasnej pracovnej neschopnosti  a o ošetrovaní člena rodiny počas trvania krízovej situácie sa nebude považovať za porušenie povinností,

d) rušia sa všetky skupinové stretnutia na úrade práce

e) zastavujú sa všetky poradenské a vzdelávacie aktivity

f) akékoľvek potvrdenia je potrebné si vyžiadať písomne alebo telefonicky

g) v prípade potreby riešenia neodkladnej nepriaznivej životnej situácie u maloletých detí, kontaktovať príslušného zamestnanca oddelenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately telefonicky a v prípade nevyhnutnosti si dohodnúť osobné stretnutie.

Uvedené opatrenia platia až do odvolania  mimoriadnej situácie.

Vytvorené: 13. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 13. 3. 2020 9:29